חולון עיר בילדים

   

 

1.  לא אפגש פָּנִים אל פָּנִים עם מישהו, שהכרתי דרך האינטרנט
 באינטרנט יש הרבה אנשים זרים ואי אפשר לדעת, מי הם באמת ואם הם רוצים להיות חברים שלנו או להזיק לנו. לכן, אף פעם לא נסכים להיפגש עם מישהו פנים אל פנים. אם מישהו מציע לנו להיפגש נספר את זה מיד לאחד ההורים או לאדם מבוגר ונתייעץ איתו.
 
2. לא אגלה באינטרנט פרטים מְזָהִים עליי או על משפחתי

כמו שלא אגלה לאנשים זרים ברחוב פרטים אישיים עליי או על בני משפחתי, כך לא אגלה גם באינטרנט אף פרט מזהה לאנשים, שאני לא מכיר באופן אישי. לא אגלה את שמי, הכתובת שלי, בית הספר שלי, שמות ההורים שלי, מקום העבודה שלהם, או כל דבר אחר.
 
3. לא אגלוש לאתרים שההורים שלי לא מרשים לי
 אתרים רבים, שלא מתאימים לגיל שלי עלולים לפגוע בי ולעשות לי הרגשה לא נעימה, לכן אגלוש רק לאתרים, שההורים שלי בדקו והם מרשים לי לגלוש בהם.

 

4.  אם הגעתי לְאתר, שלא נעים בו, או לאי-מייל, שלא נעים לי לקרוא, אקרא מיד למבוגר
 לפעמים אנחנו מגיעים בטעות לאתר, שלא התכוונו להגיע אליו ואנחנו מרגישים, שהוא לא מתאים לגילנו. במקרה כזה נצא מיד מהאתר הזה ולא נחזור אליו. כשמגיע אלינו אי-מייל, שעושה לנו תחושה לא נעימה (גם אם הוא מאדם, שאנחנו מכירים) נקרא מיד לאחד ההורים או למבוגר אחר, כדי שהם יעזרו לנו לגרום לכך, שזה לא יקרה שוב.

 

5. לא אכתוב באינטרנט דברים מעליבים ופוגעים
כמו שלא הייתי רוצה, שיכתבו לי דברים מעליבים באינטרנט, כך לא אכתוב לאף אחד דברים, שעלולים לפגוע בו .

 

6. לא אגלה לאף אחד, חוץ מההורים שלי, את הסיסמאות הסודיות שלי
הסיסמאות הסודיות שלנו הן רק שלנו. אם נגלה למישהו את הסיסמאות האלו הוא עלול להשתמש בהן במקומנו ולהזיק לנו ולמחשב שלנו.
 


7. לא אתן את האי-מייל שלי לאדם, שאני לא מכיר    
בפני שהאינטרנט מלא באנשים זרים, שאנחנו לא באמת יודעים מי הם ואם הם ידידותיים או מזיקים, לא ניתן את כתובת האי-מייל שלנו לאנשים, שאנחנו לא מכירים. הם עלולים לשלוח לנו אי-מיילים, שיש בהם וירוסים או סתם לשלוח לנו דברים, שלא מתאימים לנו ומטרידים אותנו.

 

8. לא אעביר תמונה שלי באינטרנט לאדם, שאני לא מכיר 
תמונה היא פרט מזהה בדיוק כמו כל פרט אחר. אנשים, שאנחנו לא מכירים, עלולים להשתמש בתמונה שלנו, לפרסם אותה ולעשות אתה דברים, שאנחנו לא רוצים.


9. לא אפתח אי-מייל מאנשים, שאני לא מכיר
אנשים רבים מנסים להרוס את המחשבים שלנו כל הזמן. אחת הדרכים הידועות ביותר היא לשלוח אי-מיילים, שיש בהם וירוסים, וכשפותחים אותם הם הורסים את המחשב. לכן, אם אנחנו מקבלים אי-מייל מאדם, שאנחנו לא מכירים, לא נפתח אותו ונקפיד למחוק אותו. בדרך זו נגן על עצמנו מוירוסים ודברים נוספים שלא בריאים למחשב שלנו.

 

10. לא אתקין תוכנות או משחקים, שמצאתי באינטרנט בלי ליווי מבוגר
תוכנות רבות ומשחקים עלולים גם הם להיות עם וירוסים ולהרוס לנו את המחשב ברגע, שנתקין אותם. בנוסף, יש תוכנות ומשחקים, שהם לא חוקיים, וכדאי שתמיד נשאל מבוגר, אם זו תוכנה, שהוא מכיר, אם היא חוקית ואם הוא יכול לעזור לנו להתקין אותה.

 

מקור: אתר הממשלה  http://www.kids.gov.il/kids/safeinternet/topnav/browsesafe/thetencommandments/


לדף השלישי - על צ'טים, אי מיילים ועוד   


אביב ישראלי בבית ספר כצנלסון - לחצו לתמונות.              ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר.- גן סנאי בפעילות חינוכית כייפית.              ילדי גן פטל במסע אחר הכלניות              בית ספר שמיר זכה במקום השני בתחרות כרזת הזה"ב - לחצו כאן              "בראש מתמטי"- הפנינג מתמטיקה בבית ספר שמיר - לגלריה              ראש העיר הצטרף לילדי 'המגינים' בתל גיבורים וביחד נטעו צמחים ועצים בחצר בית הספר -לחצו לתמונות.              כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית' - לחצו כאן