חולון עיר בילדים
ילדים יוצרים


ציפור הנפש ב'גן תפוח'
ציפור הנפש ב'גן תפוח'

 

לרגל שנת השבעים לעיר חולון, בחרו ב'גן תפוח' לקיים פעילות חינוכית סביב אחד האתרים בעיר. האתר שנבחר היה גן סיפור 'ציפור הנפש', אשר מצוי לא הרחק מגן הילדים, בפינת הרחובות המעפילים והלוחמים.
בגן הסיפור ניצב פסלו הענק של האמן דודו גרשטיין, שנוצר בהשראת "ציפור הנפש", סיפורה האלגורי של הסופרת מיכל סנונית.
 
הגננת –מלכה עסקרי- יצאה עם הילדים לגן הסיפור, שם התוודעו הילדים אל הפסל – ציפור עצומה וענקית עשויה מברזל צבעוני ומורכבת ממגירות- מגירות, שבכל אחת מהן מסופר פרק מפרקי הסיפור.
 
נושא הפעילות היה: איך אני מרגיש במצבים שונים, והוא התבצע תוך כדי פעילות יצירה משותפת של הילדים והוריהם. בין היתר בנו הילדים את מה שהוגדר כ"ציפור הנפש של העיר חולון" הכוללת רגשות, מקומות ואתרים מיוחדים בעיר חולון.הפעילות התבצעה בגן, הורים וילדים ביחד, כל משפחה שמה את חותמה בתוך המיצג הגדול שהוצב בגן, דגם של הפסל של ציפור הנפש כפי שהיא מתבטאת בפסלו של האמן דודו גרשטיין בגן הסיפור.


לגלריית התמונות   
כל הילדים מוזמנים לשלוח לנו ציורים וסיפורים למייל kidsite@holon.muni.il הם יועלו לאתר תוך שבוע.


אביב ישראלי בבית ספר כצנלסון - לחצו לתמונות.              ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר.- גן סנאי בפעילות חינוכית כייפית.              ילדי גן פטל במסע אחר הכלניות              בית ספר שמיר זכה במקום השני בתחרות כרזת הזה"ב - לחצו כאן              "בראש מתמטי"- הפנינג מתמטיקה בבית ספר שמיר - לגלריה              ראש העיר הצטרף לילדי 'המגינים' בתל גיבורים וביחד נטעו צמחים ועצים בחצר בית הספר -לחצו לתמונות.              כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית' - לחצו כאן