חולון עיר בילדים
ילדים יוצרים


ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר
ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר

בגן סנאי מנצלים את מה שיש לחולון להציע וממנפים את נושא גני הסיפור לפעילות חינוכית וחווייתית במסגרת גן הילדים וביחד עם ההורים בגן הסיפור החדש.

לאחרונה נחנך גן סיפור חדש 'טריקים בצלחת'. הגננת שרית אנגלברג, מנהלת גן 'סנאי' יזמה פעילות חינוכית במסגרת הגן ובעקבותיה גם ביקור, ביחד עם ההורים בגן הסיפור הססגוני, בהשראת ספרה של סימה להט.

במסגרת הפעילות בגן ציירו הילדים את הדמויות מהסיפור, שיחקו במשחקי האכלה, צילמו את המשפחה בבית סביב שולחן ארוחת ערב ושיתפו בחוויות משפחתיות  בהקשר זה.
זאת ועוד, כל משפחה נידבה מתכון טעים, שכולם יאוגדו ל'ספר המתכונים של גן סנאי'.

כהמשך לפעילות יצאו באחד מימי השישי הילדים וצוות הגן יחד עם ההורים לגן הסיפור. מכיוון שהסיפור משעשע קישרה הגננת את התכנים לצהלת חג הפורים.
הילדים, הצוות וההורים שרו ורקדו במדשאה שבגן לצלילי שירי פורים המוכרים. הגננת קראה לילדים מהספר 'טריקים בצלחת', חילקה רעשנים ובפרפרזה על הרעשות בית הכנסת בכל פעם שמוזכר המן הרשע,

הרעישו הילדים ברעשנים בכל פעם שהוזכר גיבור הספר – הילד פיצי, אולם הפעם – בהקשר חיובי דווקא.
למשמע כל סצנה בסיפור יצאו הילדים וההורים לאתר בגן את הפסל המתאים. בנוסף שיחקו במשחקים פעילים כמו למשל 'איזה פסל מתחיל בצליל'.... והילדים היו צריכים לגשת לפסל המתאים.
מלבב במיוחד היה לצפות בהורים ובילדים רצים בהתלהבות בגן ומחפשים פסלים לפי הצליל הפותח.. למשל ר' ..רכבת.
לאחר המשחקים קיבלו הילדים צלחת עם שתי פרוסות לחם וביחד עם ההורים הכינו פרצוף בריא ופרצוף מתוק וכמובן גם אכלו את המעדנים שהכינו.
לסיום התכנסו כולם, הגננת סיפרה על הסופרת, חילקה את הספרים לילדים ולהורים שהתרגשו במיוחד מההקדשה האישית שכתבה הסופרת לכל ילד.
עכשיו מחכים בגן 'סנאי' לסופרת סימה להט, שתבוא לבקרם בגן.
 

לגלריית התמונות   
כל הילדים מוזמנים לשלוח לנו ציורים וסיפורים למייל kidsite@holon.muni.il הם יועלו לאתר תוך שבוע.


אביב ישראלי בבית ספר כצנלסון - לחצו לתמונות.              ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר.- גן סנאי בפעילות חינוכית כייפית.              ילדי גן פטל במסע אחר הכלניות              בית ספר שמיר זכה במקום השני בתחרות כרזת הזה"ב - לחצו כאן              "בראש מתמטי"- הפנינג מתמטיקה בבית ספר שמיר - לגלריה              ראש העיר הצטרף לילדי 'המגינים' בתל גיבורים וביחד נטעו צמחים ועצים בחצר בית הספר -לחצו לתמונות.              כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית' - לחצו כאן