חולון עיר בילדים
אטרקציות


גן סיפור "איתמר פוגש בארנב"

סופר: דוד גרוסמן
האמנית: אורית מזוריק
מיקום: חורשת היובל, ממערב לקרית בן גוריון.


סיפורו של הסופר דוד גרוסמן "איתמר פוגש ארנב", הוצאת "עם עובד", מציג כמה תמונות בחייו של גיבור הסדרה הילד איתמר. איתמר, ככל ילד ואדם בוגר, "שבוי" בדרכו שלו בכמה תפישות בסיסיות על העולם הסובב אותו. בסיפור קיימות הדמויות ה"טובות" ו"הרעות", ובמקרה המיוחד של איתמר, פחדו הרב נובע דווקא מ... ארנב. הסיפור מתפתח כך שאיתמר מצליח לחשוף את האמת המפתיעה – ה"יצור" שממנו נרתע ופחד הוא בעצם יצור חביב ביותר, ולמעשה מתאים להיות חברו הטוב!
אין ספק כי הסיפור הוא בבואה של חיינו ושל הטבע האנושי, והוא גם בבואה להתנהלות פוליטית. אנחנו מובילים מהלכים הנאמנים לתפישות החיים שלנו, לעתים קרובות בעקבות שפיטה לא נכונה. על כן חשוב להדגיש בפני הילדים הצעירים, כי חובה עלינו לראות את העומד מולנו בדמותו ובצלמו, ולא על סמך תפישות או סטיגמות שהנחילו לנו אחרים או העבר.
 
האמנית אורית מזוריק בחרה למקם סצנות אחדות המורכבות מדמויות מפוסלות, אטרקטיביות מאוד לילדים בשל צבעוניותם. כל סצנה או תמונה מפוסלת בתלת־ממד, ממוסגרת במבט מצועצע וצבעוני וממוקמת על גבי במה נמוכה. הילדים המבקרים "נכנסים" פיזית אל התמונה ומשתלבים באופן מוחשי בהתרחשות. התמונות כולן נמצאות על גבי שביל אחד המלווה את התפתחות הסיפור.
 
אורית מזוריק, ילידת חיפה ואם לשניים, היא בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיה "בצלאל". האמנית ביצעה עבודות עיצוב עבור עיריות רעננה, כפר־סבא ונתניה. במהלך העשור האחרון ביצעה אורית מזוריק עבודות מספר בעיר חולון: שילוט וחזיתות מבנים, עיצוב איי תנועה "פיסוליים" (1996) ועיצוב אלמנטים פיסוליים בכניסות הראשיות לעיר
חזרה ....

אביב ישראלי בבית ספר כצנלסון - לחצו לתמונות.              ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר.- גן סנאי בפעילות חינוכית כייפית.              ילדי גן פטל במסע אחר הכלניות              בית ספר שמיר זכה במקום השני בתחרות כרזת הזה"ב - לחצו כאן              "בראש מתמטי"- הפנינג מתמטיקה בבית ספר שמיר - לגלריה              ראש העיר הצטרף לילדי 'המגינים' בתל גיבורים וביחד נטעו צמחים ועצים בחצר בית הספר -לחצו לתמונות.              כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית' - לחצו כאן