חולון עיר בילדים
אטרקציות


גן "האריה שאהב תות"

סופרת: תרצה אתר
פסל: אסף ליפשיץ
תוכנן ע"י אדריכלית הנוף קרניגרשטיין.

 

הגן - "האריה שאהב תות", נמצא ברח' נעמי שמר בקרית אילון  לצידו של גן סיפור "היה הייתם שני קופים",  בהשראת ספרה של הסופרת והמשוררת תרצה אתר ז"ל (בתו של נתן אלתרמן ז"ל), תוכנן ע"י אדריכלית הנוף קרניגרשטיין. כל הפסלים עוצבו ע"י הפסל אסף ליפשיץ . מלבד הפסלים המרשימים כוללהגן מגרש סל, מתקני משחק איכותיים, מצללה, ריהוט גן וכמובן אזורי ישיבה, רחבות דשא וגינון.
 
הסיפור "האריה שאהב תות" מספר את סיפורו של האריה, המבקש לאכול רק תותים, אך ביער שבו הוא מתגורר עם משפחתו אין תותים. בעוד אמו מנסה לשכנע אותו לאכול מאכלים אחרים, מתעקש האריה לאכול רק תות. כאשר קבוצת ילדים מטיילת ביער ובאמתחתם תות, מבקש האריה לטעום מהמאכל, אולם הילדים נבהלים ובורחים מהמקום. האריה טועם מהתות שמצא בתיקיהם שנותרו מאחור ומגלה שטעמם איננו ערב לחיכו כפי שחשב ושהוא איננו אוהב תותים. החוויה משנה את גישתו של האריה ומאותו יום ואילך הוא אוכל בתיאבון את האוכל
שנותנת לו אמו.
הגן שנבנה כולל מספר קבצי פסלים: פסל ברונזה גדול ומרשים של אריה שלועו פעור ובו צרור תותי שדה, פסל של תות שדה צבעוני עליו יושב ילד, כאשר מולו ניצבים שני ילדים , בגודל אמיתי, העשויים כולם ברונזה, פסל של צלחת גדולה ובתוכה צ'יפס וכן מתקן בצורת שיפוד.

פרויקט "גן סיפור", אשר החל בחולון לפני למעלה מעשור, הוא אחד מהמיזמים התרבותיים המעניינים והמיוחדים בחולון, שהביאו לביסוס מעמדה כ"עיר הילדים", לצד מוזיאון הילדים, המדיטק, מוזיאון הקריקטורות והקומיקס, המרכז לתיאטרון בובות ועוד. במרכזו של הפרוייקט פסלי סביבה, אותם עיצבו אמנים בהשראת סיפורי ילדים מוכרים ואהובים, המוצבים בעשרות גנים ציבוריים ברחבי העיר. מאז פתיחת השלב הראשון של הגנים ב-2002 ועד היום הם הפכו לאבן שואבת למבקרים רבים מהעיר ומהארץ, ובחופשות החגים והקיץ נערכות בהם פעילויות לילדים סביב הסיפורים המפוסלים.
בשנת 2009 זכה הפרוייקט ב"פרס עזריאלי לתכנון אורבני" .

"גן סיפור" זה מצטרף ליתר גני הסיפור היפים הקיימים בעיר ובעיריית חולון מזמינים את הציבור להגיע לגן עם הספר והילדים ולחוות יחד חוויה משפחתית נעימה ומעשירה.
 
הכניסה לגנים חופשית בכל שעות היום ופרטים עליהם ניתן למצוא באתר העירוני
 חזרה ....

אביב ישראלי בבית ספר כצנלסון - לחצו לתמונות.              ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר.- גן סנאי בפעילות חינוכית כייפית.              ילדי גן פטל במסע אחר הכלניות              בית ספר שמיר זכה במקום השני בתחרות כרזת הזה"ב - לחצו כאן              "בראש מתמטי"- הפנינג מתמטיקה בבית ספר שמיר - לגלריה              ראש העיר הצטרף לילדי 'המגינים' בתל גיבורים וביחד נטעו צמחים ועצים בחצר בית הספר -לחצו לתמונות.              כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית' - לחצו כאן