חולון עיר בילדים
אטרקציות


הארכיון והמוזיאון לתולדות חולון – 'בית הרצפלד'

מנהלת: סמדר ספקטור דנון
כתובת: רחוב ליאון בלום 26, חולון (פינת הרצפלד) טלפון: 5044866 , 5050425
ימים א', ב', ד', ה', בין השעות 8:30-13:00
יום ג' בין השעות 16:00-19:00מוזיאון חולון מציג את תולדות העיר חולון, העיר שצמחה מן החולות, את תולדות שכונותיה ותושביה. הארכיון אוצר ומשמר מסמכים, תמונות  וחפצים של כל אלה.המוזיאון והארכיון מעונינים להכיר למבקרים תושבי העיר ומחוצה לה את העבר המפואר הזה וגם את ההווה.   
פעילויותיו מיועדות לחזק את תחושת ההזדהות עם העיר ועם ערכי המורשת ההיסטורית, התרבותית, החברתית, החינוכית והאנושית שלה, להאיר את חלקה של העיר במורשת היישוב, באמצעות פעילויות מגוונות לקהלי יעד שונים.   
המוזיאון והארכיון לתולדות חולון נמצאים בבית הרצפלד. במקום תצוגה על תולדות העיר: כלים קדומים שהתגלו בה, החולות שכיסו אותה, הקמת השכונות הראשונות, ה"הגנה" ומלחמת העצמאות, קליטת עלייה, תעשייה, העדה השומרונית ועוד.

לאתר המוזיאון - http://www.holonet.co.il/museum
חזרה ....

אביב ישראלי בבית ספר כצנלסון - לחצו לתמונות.              ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר.- גן סנאי בפעילות חינוכית כייפית.              ילדי גן פטל במסע אחר הכלניות              בית ספר שמיר זכה במקום השני בתחרות כרזת הזה"ב - לחצו כאן              "בראש מתמטי"- הפנינג מתמטיקה בבית ספר שמיר - לגלריה              ראש העיר הצטרף לילדי 'המגינים' בתל גיבורים וביחד נטעו צמחים ועצים בחצר בית הספר -לחצו לתמונות.              כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית' - לחצו כאן